Pannband Svart (Frölunda IBK)

Pannband Svart (Frölunda IBK)

FIBK-01-1718-080
TRYCKINFORMATION:-Klubbmärke framtill
79 kr (99 kr)
Denna produkt ingår i Frölunda IBK:s föreningsprofil och är endast till för Frölunda IBK:s medlemmar. De flesta produkterna i profilen trycks med både Frölunda IBK:s klubbmärke och Klubbhusets logga. Tryckspecifikation anges på respektive artikel, samt visas på produktbilderna.PRISERPriserna på produkterna i föreningsprofilen är fasta, redan rabatterade, föreningspriser, och kan ej kombineras med andra erbjudanden eller rabatter.(Observera att vissa plagg och produkter har pristillägg för val av SR-storlekar. Rätt pris visas på artikeln beroende på vilka storlekar du väljer, samt anges i kassan när du lagt produkten i varukorgen)STORLEKSGUIDEFör storleksguide gällande Salming-produkter: klicka på följande länk: SALMING STORLEKSGUIDEÖvriga artiklar i föreningsprofilen saknar tyvärr en storleksguide.Är du fortsatt osäker kring storlek, kontakta föreningens kansli för att se om det finns provstege tillgängligt att testa.Här kan du se samtliga storleksguider som finns tillgängliga från våra leverantörer och varumärken: STORLEKSGUIDERObservera att de flesta plagg kan beställas både i barn- och unisex/herr-storlekar.Barnstorlekar anges i cl, och övriga storlekar är i unisex/herr-modell.LEVERANSTID / LAGERSTATUSLeveranstid varierar, beroende på om produkten är en lagervara eller beställningsvara. Var uppmärksam på lagerstatus på respektive produkt när du lägger dem i varukorgen. Beställningsvaror dröjer vanligtvis mellan 4-7 arbetsdagar innan vi får in dem i lager.Produkter med tryck på tar vanligtvis 1-3 dagar innan vi kan leverera, räknat från datumet då alla varor på din order finns i lager.Observera att lagerstatus som visas på hemsidan endast gäller för vårt webblager. Kontakta din lokala butik om du vill veta lagerstatus i butiken, eller önskar lägga undan produkter.ÅNGERRÄTTObservera att produkter med tryck ej omfattas av ånger- och bytesrätten. (Innefattar både klubblogga, namn, siffra m.m.)Var därför noga med att välja rätt storlek på plagg med tryck. Kontrollera din orderbekräftelse som du får via mail efter du lagt ordern. KONTAKTVid frågor kring Frölunda IBK:s profil, eller förfrågan kring lagbeställning, vänligen kontakta ansvarig säljare för Frölunda IBK:Erik NordqvistKlubbhuset Göteborgerik.nordqvist@klubbhuset.comVid frågor gällande din webborder kontaktar du vår kundtjänst: order@klubbhuset.com